O wszystkim i o niczym

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 480 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Post autor: TomaszL »

Yvonne, wracając do Pani Musierowicz, to niby książki dla dziewczyn, ale Panowie też czytają :) Aż wstyd się przyznać, że jako Poznaniak przeczytałem dawno, dawno temu jedną książkę z tej serii, o słynnej uczennicy Technikum Poligraficznego i dopiero wrześniowa wycieczka z przewodnikiem "śladami Borejków" (polecam: www.popoznaniu.pl) zmobilizowała mnie do nadrobienia zaległości (22 tomy !!!).

Tak na marginesie, córka Pani Musierowicz, Emilia Kiereś też pisze i była na Targach Książki w Krakowie. Może nawet forowicze odwiedzający Targi Książki w październiku mieli okazję ją spotkać :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

TomaszL pisze:Yvonne, wracając do Pani Musierowicz, to niby książki dla dziewczyn, ale Panowie też czytają
No proszę! To ci ciekawostka!
TomaszL pisze:jako Poznaniak przeczytałem dawno, dawno temu jedną książkę z tej serii, o słynnej uczennicy Technikum Poligraficznego
To "Kłamczucha" - jedna z moich ulubionych części. Uwielbiam historię Anieli.
TomaszL pisze: dopiero wrześniowa wycieczka z przewodnikiem "śladami Borejków" (polecam: www.popoznaniu.pl) zmobilizowała mnie do nadrobienia zaległości (22 tomy !!!).
Masz co nadrabiać. Jakby co, to mam wszystkie części. Chętnie pożyczę.
TomaszL pisze:Tak na marginesie, córka Pani Musierowicz, Emilia Kiereś też pisze i była na Targach Książki w Krakowie. Może nawet forowicze odwiedzający Targi Książki w październiku mieli okazję ją spotkać
Tak, wiem, że pisze. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać jej książek. Może kiedyś ...
Ostatnio zmieniony 11 lis 2018, 22:37 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Gratulacje dla Kazimierza ze Zgierza za nie wylewanie za kołnierza.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Gratulacje dla Kazimierza ze Zgierza za nie wylewanie za kołnierza.
O jakim Kazimierzu piszesz Pawle?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Dawno nikt mnie tak nie rozbawił, Pawle :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018, 19:54 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
PawelK pisze:Gratulacje dla Kazimierza ze Zgierza za nie wylewanie za kołnierza.
O jakim Kazimierzu piszesz Pawle?
O takim samym o jakim Łukaszu powyżej jest napisane. Też nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:
PawelK pisze:Gratulacje dla Kazimierza ze Zgierza za nie wylewanie za kołnierza.
O jakim Kazimierzu piszesz Pawle?
O takim samym o jakim Łukaszu powyżej jest napisane. Też nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
Sprawdziłem:
Łukasz Piszczek zapewnia wygraną Borusii Dortumnd

A ponieważ jest to temat życzeń i gratulacji post johny'ego był jak najbardziej na miejscu. W związku z tym pozwolę sobie przenieść tę "część" dyskusji do tematu "O wszystkim i o niczym".
A przy okazji Paweł zawsze mi siewydawało, że Ty masz temat życzeń i gratulacji w tematach ignorowanych, czyżbym się mylił?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2018, 20:08 przez Czesio1, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:A ponieważ jest to temat życzeń i gratulacji post johny'ego był jak najbardziej na miejscu.
Żartujesz prawda? Czy poważnie nie widzisz, że to jest bez sensu?
Czesio1 pisze:A przy okazji Paweł zawsze mi siewydawało, że Ty masz temat życzeń i gratulacji w tematach ignorowanych, czyżbym się mylił?
Też tak sądziłem ale od pewnego czasu mi się wyświetla.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

PawelK pisze: O takim samym o jakim Łukaszu powyżej jest napisane. Też nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
Pan Łukasz nie przeczyta tych gratulacji tak samo jak Milady, bo od 9 miesięcy nie zajrzała na to Forum.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Hanka pisze:
PawelK pisze: O takim samym o jakim Łukaszu powyżej jest napisane. Też nie ma nic do rzeczy w tym temacie.
Pan Łukasz nie przeczyta tych gratulacji tak samo jak Milady, bo od 9 miesięcy nie zajrzała na to Forum.
Tylko jest taka różnica, że p.Łukasz nie może wejść na forum (pewnie nie wie, że takowe istnieje ) a Milady nie chce i sobie tego nie życzy! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:A ponieważ jest to temat życzeń i gratulacji post johny'ego był jak najbardziej na miejscu.
Żartujesz prawda? Czy poważnie nie widzisz, że to jest bez sensu?
Nie, ja tak na serio Paweł. Przecież gdybyś napisał gratulacje, że Benzema strzelił zwycięskiego gola w Finale Ligi Mistrzów to również nie widziałbym w tym nic bezsensownego. Nawet mimo tego, że nie jestem fanem Realu. ;-)
PawelK pisze:
Czesio1 pisze:A przy okazji Paweł zawsze mi siewydawało, że Ty masz temat życzeń i gratulacji w tematach ignorowanych, czyżbym się mylił?
Też tak sądziłem ale od pewnego czasu mi się wyświetla.
Czyli zmieniło się coś bez Twojego udziału tak? A kojarzysz kiedy to się mniej więcej mogło stać?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

A skąd wiesz, Hanko, że Milady nie zajrzała na forum od 9 miesięcy? :shock:
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Benzema nic nie strzelił bo przegrali 3-0 z Eibar, ale gratulacje dla celebrytów to jakaś nowość w temacie. Zastanawiam się czy nie pozdrowić Gytkiera i Jevtica.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1922
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Yvonne pisze:A skąd wiesz, Hanko, że Milady nie zajrzała na forum od 9 miesięcy? :shock:
Stąd: Użytkownik Milady "Ostatnia wizyta: 2018-02-20, 15:05 (Minut: 3)"
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

A to nie wiesz, że można czytać forum bez logowania się??? :shock:
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze: Zastanawiam się czy nie pozdrowić Gytkiera i Jevtica.
A co walnęli bramy?! To dawaj! Od poniedziałku lecicie na Miszcza! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:Benzema nic nie strzelił bo przegrali 3-0 z Eibar, ale gratulacje dla celebrytów to jakaś nowość w temacie. Zastanawiam się czy nie pozdrowić Gytkiera i Jevtica.
I co gorsze zanosi się na to że Barcelona też przegra. :-/
A ci dwaj o których piszesz to gracze Lecha tak?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze:ale gratulacje dla celebrytów to jakaś nowość w temacie. Zastanawiam się czy nie pozdrowić Gytkiera i Jevtica.
:564:

Ja zacznę chyba regularnie składać życzenia i gratulacje.

Zaczynam od teraz.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Mysikrólik pisze:ale gratulacje dla celebrytów to jakaś nowość w temacie. Zastanawiam się czy nie pozdrowić Gytkiera i Jevtica.
:564:

Ja zacznę chyba regularnie składać życzenia i gratulacje.

Zaczynam od teraz.
No qrde, chciałem podpisać się pod Twoimi gratulacji dla Kamila a Ty usunąłes post :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

A co do meritum sprawy to forum jest miejscem w którym się spotykamy i jak to w życiu bywa rozmawiamy czyli piszemy o wszystkim. Również o gratulacjach. Ważne aby czynić to w odpowiednich działach i tematach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

No tak i jakoś nigdy nie przyszłomi do głowy żeby im gratulacje wysyłać. Raz że nie przeczytają jak słusznie zauważyła Hanka, a dwa że to jest bez sensu.

Rozumiem Johny że chciałeś w ten sposób zaprotestować przeciwko życzeniom TomaszKa dla Milady.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Uffff, Barca wyrównała :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:A to nie wiesz, że można czytać forum bez logowania się??? :shock:
Zapewne.
Nasze TAK. Tu nie ma tajemnic. Jest tylko przygoda.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, 03:42 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze:
Rozumiem Johny że chciałeś w ten sposób zaprotestować przeciwko życzeniom TomaszKa dla Milady.
Skądże znowu! Ja naprawdę bardzo się ucieszyłem z tej przepięknej bramki naszego rodaka! BVB obrała mocny kurs na wygranie Patery w tym roku! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2624
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 135 razy

Post autor: Fantomas »

johny pisze:
Mysikrólik pisze:
Rozumiem Johny że chciałeś w ten sposób zaprotestować przeciwko życzeniom TomaszKa dla Milady.
Skądże znowu! Ja naprawdę bardzo się ucieszyłem z tej przepięknej bramki naszego rodaka! BVB obrała mocny kurs na wygranie Patery w tym roku! :-)
Bundesliga stanęła na głowie. Borussia Dortmund liderem, drugi Eintracht Frankfurt, trzecia Borussia Moenchengladbach :shock: Bayern piąty i ma 7 pkt. straty do Dortmundu :shock: Trzeba się zainteresować :-D bo za rok wszystko wróci do normy. Bayern wykupi najlepszych piłkarzy rywali, a mistrza Niemiec poznamy w grudniu.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

johny pisze:
Mysikrólik pisze:
Rozumiem Johny że chciałeś w ten sposób zaprotestować przeciwko życzeniom TomaszKa dla Milady.
Skądże znowu! Ja naprawdę bardzo się ucieszyłem z tej przepięknej bramki naszego rodaka! BVB obrała mocny kurs na wygranie Patery w tym roku! :-)
Aha
Zmyliło mnie to, że niepierwsza to bramka Piszczka, niepierwsze zwycięstwo Borussii i nie pierwszy jej kurs na mistrzostwo, a wcześniej pisałeś w specjalnym wątku o piłce nożnej gdzie miejsce ku temu sposobniejsze zdawać by się mogło.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

VdL pisze:
Yvonne pisze:A to nie wiesz, że można czytać forum bez logowania się??? :shock:
Zapewne.
Nasze TAK. Tu nie ma tajemnic. Jest tylko przygoda.
Nasze nie jest wyjątkiem. Znam jeszcze kilka i wiem że parę osób z tego korzysta. ;-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mysikrólik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze: Aha
Zmyliło mnie to, że niepierwsza to bramka Piszczka, niepierwsze zwycięstwo Borussii i nie pierwszy jej kurs na mistrzostwo, a wcześniej pisałeś w specjalnym wątku o piłce nożnej gdzie miejsce ku temu sposobniejsze zdawać by się mogło.
To pewnie dlatego, że dawno nie było takiej sytuacji, żeby Borussia była liderem rozgrywek a Bayernu nie było w pierwszej trójce. Na, nawet w pierwszej czwórce! :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Czesio, przekonałeś mnie. Na pewno tak to musiało być.
Jak mówił prezes Ochódzki:
Uczciwość w naszym klubie to norma.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8866
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

O rany, co tu się działo ! Byłem w Kościelsku i miałem dość ograniczony dostęp do internetu, dopiero teraz mogę przeczytać całość.
To czy można Milady składać życzenia, czy też nie, skoro nie pojawiła sie od kilku miesiecy, jest chyba tematem zastępczym. Zapewne naprawdę chodzi o to, czy na naszym forum można składać życzenia osobie nielojalnej, którtej nielojalność polega na tym, że udziela się na drugim forum.
Ostatni raz podobną dyskusję toczyliśmy na początku roku i miałem nadzieję, że do tego nie wrócimy. Jak się okazuje, wszystko wróciło od nowa i chyba z narastającą siłą.
Jeżeli już wracamy do tamtej dyskusji to powtórzę, że jakkolwiek ja sam nie wrócę na tamto forum, to nie mam nic przeciwko temu, żeby kto chce, udzielał się na obydwu. To co trzyma tu mnie i wielu innych, to zloty, które tamci dopiero zaczynają.
Cieszę, się, że dyskusja toczy się w sposób kulturalny, nawet pomimo że w temacie zastępczym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”