"Cicha Noc" - 2017r.

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

"Cicha Noc" - 2017r.

Post autor: Barabasz »

W weekend byłem w kinie na filmie "Cicha Noc". Motywem jest przyjazd syna na święta do swojej rodziny do wsi gdzieś na Podlasiu, który przy okazji spotkania ma sprawę do załatwienia.
Jest to o świętach ale na pewno nie w typowym świątecznym klimacie. Jest to współczesny dobry film obyczajowy, ma elementy komediowe ale kręgosłupem są skomplikowane relacje ze swoimi bliskimi, także współczesnymi emigrantami zarobkowymi w innych krajach.
Nie jest to typowy film komercyjny, akcja rozwija się niemrawo ale ogląda się dobrze. Szczególnie aktorzy zagrali fenomenalnie - bez wyjątku.
Dawno nie widziałem tak dobrze dobranej obsady aktorskiej. Jeżeli lubicie filmy Kieślowskiego chociaż tu bliżej raczej początkowemu Smarzowskiemu patrz "Wesele" - to ten film wam się spodoba, jeżeli nie to i tak warto obejrzeć, bo to jest dobre kino, chociaż może nie dla wszystkich koniecznie przed świętami. Mnie się podobał i chętnie obejrzę go jeszcze raz.



Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 12:25 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Widziałam zwiastun w kinie i mam ochotę go obejrzeć.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Zwiastun trochę myli bo jest dużo lżejszy niż sam film, a ja wyszedłem z kina trochę ...zdołowany.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Zwiastun trochę myli bo jest dużo lżejszy niż sam film, a ja wyszedłem z kina trochę ...zdołowany.
W takim razie przed świętami nie mam ochoty oglądać tego filmu.
A po świętach pewnie już go nie będzie w kinach :-/
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

zbychowiec pisze: Już po wyrazach twarzy ludzi z plakatu wnioskuję, że będzie masakra....
Aż tak mocno to nie jest, nikt nie ginie ani nie cierpi co najwyżej ból psychiczny :-) To nie Dom Zły raczej Wesele, posiłkując się nomenklaturą Smarzowskiego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

To ten też raczej przypadnie Ci do gustu, Zbychowcu!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misia »

Obejrzałam z przyjemnością, poszłam głównie dla Dawida Ogrodnika, ale faktycznie cała obsada filmu jest bardzo dobra. Film wyciąga wszystkie nasze cechy charakteru, głównie te złe i na pewno każdy tam znajdzie coś ze swojej rodziny g;)
Wesela już nie będę chciała drugi raz oglądać, zresztą tak jak inne filmy Smarzowskiego, ale do tego warto będzie za jakiś czas wrócić g;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Moja przyjaciółka bardzo polecała mi ten film i dodatkowo po Twojej recenzji Barabaszu chyba faktycznie się skuszę.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

I ja obejrzałam. Tak jak napisał Barabasz, bardzo dobra gra aktorska i choćby dla niej warto film obejrzeć. świetnie zarysowane są charaktery postaci, naprawdę bardzo wyraziste. Co do refleksji na temat samego filmu, to przedstawia on po prostu czyjąś historię jednej wigilii. Nie ma tam jakiegoś głębokiego przesłania czy morału. Ot, po prostu opowiedziana jest jakaś krótka historia. Którą dobrze się ogląda choć sama historia nie napawa optymizmem. Mimo to, nie wyszłam z kina przytłoczona tym filmem (po obejrzeniu niektórych filmów człowiek czuje się jakby ktoś go poturbował), tak więc nie trzeba się nastawiać na depresję po obejrzeniu. Chyba mogłabym obejrzeć ten film kiedyś po raz kolejny.
Barabasz pisze:Zwiastun trochę myli bo jest dużo lżejszy niż sam film
Tak, lepiej nie do końca sugerować się klimatem zapowiedzi.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, 19:33 przez Milady, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”